• Tesisatçı

  Tesisatçı firması olarak tesisat, kalorifer, doğalgaz tesisat , sıhhi tesisat, su tesisatçısı, sıhhi tesisatçılar, su işleri, su arızaları, kollektör sistemleri , kanal tıkanıklık giderme, kaçak su tespiti, musluk arıza tamir ve her türlü sıhhi tesisat işleri yapılır. Tesisatçı Ankara Etimesgut, Eryaman, Sincan başta olmak üzere her semte tesisat ustası olarak hizmet vermekteyiz.

 • 7/24 ulaşmak için

  0 (530) 520 44 30 -  0 (543) 953 93 13

 • Kaçak Su tespitini kameralı son teknolojik sistemlerimizle gerçekleştiriyoruz. Bize ulaşmak, soru ve sorunlarınız için lütfen irtibata geçiniz.

  Kaçak Su Nedir Ne Değildir, Tespiti Nasıl Yapılır?

  Kaçak su kullanımı dediğimiz olay; abone olmadan su dağıtım hattından, idarenin kuyusundan veya kaynağı delerek, boru yardımıyla, motor yardımıyla suyu kullanarak, ya da başka bir yol olan ama sayacı olmayan kişiler hakkında tespit edildikten sonra, tahakkuk ve ceza uygulanır. Ayrıca bu abone sahibine kanuni işlemler uygulanır. Abone kaydı olmadan su kullanımı tespit edildiğinde ise, sayacı mevcut ise ve bu sayaç üzerinden suyu kullanıyorsa, ücretlendirme yürürlükte yer alan tarifeyle ücretlendirilir. Ayrıca sayacı olmadığı durumda ise; tespit halinde o tarihten itibaren, edilememesi durumunda ise bir yıl baz alınarak, ayda 15 metre küp tüketildiğinin kabul edilmesiyle, normal yasal olan ücretlendirmenin 3 katı bir fiyatlandırma yapılır. Abonesi olmayan sayaçlı kullanılan işyerlerinde, sanayilerde, inşaat vb. herhangi bir şikâyet dışında, insanların kendilerinin gidip başvuru yapmaları durumunda yürürlükteki yer alan tarife üzerinden ücretlendirilir. Kaçak su tespiti konusunda diğer bir parametrede; donarak patlayan saatlerin yanında, çeşitli yöntemlerle saatin dönmesinin yani yazmasının çeşitli araçlarla sağlanarak, kullanılan suyun faturalara yansımamasını sağlayan kişiler tespit edildiğinde, direk saatleri mühürlenir ve en ağır cezayla cezalandırılması sağlanır. Kaçak su kullanmak, tabir ki kaçak elektrik kadar olmasa da genellikle eski tip olan mekanik sayaçlarda kullanılan yerlerde kullanılıyor. Su kaçağı tespiti işlemi yaptıracaksanız, profesyonellerden yardım alabilirsiniz. Bu işlemi şöyle yapabilirsiniz. Su kaçağı dediğimiz bu durum; çoğu zamanlarda, tavanda ki terlemeler, su damlaları, duvardan su sızması ve sıvı kabarıklığı sonucu ortaya çıkacaktır. Günümüzde gelişen yöntemlerle, artık eskisi gibi duvarları, tesisatları kırıp, dökmek değil, tesisatı dinleyerek ve görüntüleyerek kaçak tespiti yapılmaktadır. Tabir ki kaynağının bulunamaması durumunda, yüksek faturalar ve yüksek cezalar ödenebilir. Bu durumla karşılaşmamak için bu şekilde bir çözüm yolunu tercih edebiliriz. Bu durum şu şekilde karşımıza çıkabilir. Tavanlarda ve fayanslarda damlalar, terlemeler ve oluşan kabarıklıklar bu gibi su kaçaklarının yanı sıra, iç borulardan kaynaklanan su kaçakları bu durumu dışarıya yansıtmayarak bu durum gizlenebilir. Tabir ki ilerde çok büyük maliyetlerin önünü kesmek için en ufak belirtilerde, en küçük şüpheye düştüğünüz durumlarda, hemen işin ehli kişilere başvurarak çözümü bir an önce yapılmalıdır. Kaçak su tespiti; gayet ciddiye alınması gereken bir durum ve çözülmesi gereken evde karşılaşacağımız çözülmesi gereken en önemli problemler arasındadır. Bunun yanında bu problemin yasal olarak da çeşitli sıkıntılarla karşı karşıya kalacağımızı da göz ardı etmemeliyiz.

  Tesisat problemlerinin en yaygınlarından olan su kaçağı, tamirden ziyade tespiti güç olduğu için deneyimli tesisatçıların dahi zorlandığı bir problemdir. Herhangi bir teknik ekipman kullanılmadan kaçağın kesin yeri, dışardan görülen küflenme ve ıslaklık gibi sorunlar olması halinde dahi ancak “tahmin” edilebilir. Zira kabarma, fayans atması, dökülme, terleme, damlatma, küf gibi problemlerin görüldüğü yerlerde kaçak her zaman tahmin edildiği gibi bir üst katta olmamaktadır. Onlarca yıl öncesinin imkanlarıyla iş yapan tesisatçılarınsa tek çaresi belirli yerleri kırmak ve açığa çıkan su borularını incelemektir. Neyse ki, firmamızın sunduğu “kırmadan” su kaçağı bulma hizmetleriyle tüm bu gereksiz, uzun süren ve daha önemlisi yüksek maliyetli uğraşlara gerek artık gerek yok…

  Modern ekipmanlar kullanan firmamızın uzman tesisat ekibi, ev veya işyeri fark etmeden su kaçaklarını adeta eliyle koymuş gibi bulmaktadır. Özel olarak her tip tesisattaki su kaçaklarını bulmak için geliştirilen modern ekipmanlarımız, duvar veya zemine tek çekiç dahi vurmaksızın kaçağın yerinin bulunmasını sağlar. Uzun yıllar boyunca hatırı sayılır miktarların harcanması gereken su kaçağı problemini dakikalar içinde çözülen ve oldukça ucuz bir işe dönüştüren kırmadan su kaçağı bulma hizmetlerimiz sayesinde tek yerden müdahaleyle sızıntıdan yaklaşık 1 saat içinde ve “geri dönmemek üzere” kurtulabilirsiniz.

  Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

  Su kaçaklarının tamirindeki temel güçlük, kaçağın metrelerce uzunluğundaki tesisat borularının tam olarak hangi noktasında olduğunu belirlemektir. Bunun için akustik prensiple çalışan, bilgisayar destekli, dijital görüntülemeli ve kameralı su kaçağı tespit sistemleri kullanılabilmektedir. İnsanların röntgeni çekildiğinde kemiklerin net bir biçimde görülebilmesi gibi, metal aksamlı olan tesisat borularının da betonarme yapı içinden incelenmesini sağlayan sistemler ile su kaçağı tespiti deyim yerindeyse çocuk oyuncağı bir iş haline dönüşmüş durumda. Yeni teknolojileri kullanan cihazları kullanarak; ev ve işyerinizi şantiye alanına dönüştürmeden, bahçenizi köstebek yuvası haline getirmeden, işyerinizdeki tüm ticari faaliyetlerin günlerce aksamasına ve evinizin baştan aşağı molozla dolmasına izin vermeden kaçak tesisat probleminden kolayca kurtulmanızı sağlıyoruz.

  Su kaçağının özel görüntüleme sistemleri veya akustik prensiple çalışan cihazlarla kısa sürede ve herhangi bir yeri kırmadan tespit eden ekiplerimiz, onay vermenizle zaman kaybetmeden tamir işlemine geçmektedir. Su borusundaki çok küçük kılcal çatlaklarda dahi sızan su, insan kulağı duymuyor olsa da belli bir frekans aralığına sahip ses çıkartır. İnsan kulağı değilse bile su kaçağı tespiti için kullandığımız özel sistemler bu düşük frekanslı sesleri algılayabilmektedir. Sesteki frekans değişimini takip ederek ekibimizin “noktasal” tespit yapmasını sağlayan bu tür sistemlerle su kaçağı bulma işlemi 5 ila 10 dakikalık bir iştir.

  Cihazla Su Kaçağı Tespiti Garanti Çözüm Sunuyor Mu?

  Firmamız tesisat sektöründe kullanılan yeni nesil cihazlar ve bilgisayar destekli sistemlerle ilgili gelişmeleri sürekli takip etmektedir. Avrupa’da kullanılmaya başlayan yeni model ekipmanları zaman kaybetmeden ithal etmekte, bu sayede siz değerli müşterilerimize daha da kaliteli tesisatçı hizmetleri sunmaya çalışmaktayız. Tesisatın hangi materyalden yapıldığı ve betonarme yapının özellikleri fark etmeden ev ve işyerinizin tesisatındaki her tip su kaçağını dışardan kolayca tespit edebilmektedir. Ekiplerimizde görev alan ve bu modern teknoloji ürünü ekipmanları kullanan tesisatçılarımızın tamamı, su kaçağı bulma ve onarım konusunda gereken tüm bilgi birikime ve deneyime sahip teknisyenlerdir. Cihazla su kaçağı bulma hizmetlerimizde gizli ve çoklu kaçaklar da dahil olmak üzere; birkaç santim yanılma payı bile olmaksızın su kaçağını noktasal olarak tespit etmekteyiz. Tek yerden müdahalede bulunarak tamir işlemine geçmeden önce tesisatçılarımız doğrudan kaçağa ulaşılacağından emin olmaktadır.

  Su Kaçağı Bulma İşlemi Sonrası Tamir

  Noktasal olarak su sızıntısının nerede olduğunun belirlenmesini sağlayan ekipmanlarımız sayesinde ev veya işyerinizdeki kaçak probleminin merkezini belirleyen ekibimiz, tamir için onay aldıktan sonra hemen işe girişir. Su sızıntısı yalnızca tek bir noktadan kaynaklanıyorsa ekibimiz sadece tek bir yerden müdahalede bulunarak, problemden ortalık inşaat alanı haline gelmeden kurtulmanızı sağlar. Sızıntının yerinin bulunduğundan emin olmak veya kaçağı aramak için pek çok yerin kırılması gerekmediği için tamir işlemi kısa sürede tamamlanır ve bu sayede zamandan kıyas kabul etmeyecek oranda tasarruf edilir. Tabi ki, zamandan olduğu kadar sunduğumuz bu hizmetler sayesinde bütçenizden de hatırı sayılır oranda tasarruf etmiş olursunuz.

  Su kaçağı tamiri olmaktan uzun süre önce çıkan, ortalığın bir şantiye alanını andırdığı, onlarca yer kırıldıktan sonra nihayet kaçağın bulunduğu eski usul tamiratlarda problem giderilse dahi tesisatçılar arkasında adeta bir savaş alanı bırakır. Su kaçağı tamiri sonrasında ev veya işyerinizin eski görünümünü kazanması için bu kez de tadilata girişmeniz, bir başka değişle tamirden çok daha fazlasını tadilat işlere harcamanız gerekir. Bu gereksiz işlerle uğraşmamanızı sağlayan kırmadan su kaçağı bulma hizmetlerimizde sadece tek bir yer kırıldığı ve burası da zaten problemli boruların bulunduğu yer olduğu için tadilata boş yere yüzlerce lira harcamanıza gerek kalmaz. Kaçağın tamir edilmesi için büyük çoğunlukla sadece tek bir fayans büyüklüğünde bir alan kırılmaktadır.

  Su Kaçağı Problemine En Hızlı, Pratik ve Ekonomik Çözüm

  Tesisatın ve betonarme yapının özellikleri fark etmeksizin her tip su kaçağından kısa sürede kurtulmanızı sağlayan hizmetlerimiz, bu can sıkıcı tesisat probleminden “zahmetsizce” kurtulmanızı sağlıyor. Tamirin ardından tadilata ne kadar harcama yapacağınızı düşünmeden ve her yerin kırıldığı, günlerce bitmek bilmeyen işler yüzünden rahatsızlık çekmeden dakikalar içinde su kaçağı sorunundan geri dönmemek üzere kurtulabilirsiniz. Üstelik sunduğumuz su kaçağı tespiti hizmetleriyle tesisatınızda kılcal çatlaklardan kaynaklı gizlik kaçaklar olması bile problem teşkil etmemektedir. Çoklu ve gizli kaçaklarda ekiplerimiz, kaçakların olduğu bölgelerde yalnızca su borularına müdahalede bulunmaya yetecek büyüklükte bir alanda çalışmaktadır.

  Bir Telefonla Tesisatçı Kapında

  Firmamızın sunduğu profesyonel tesisat çözümlerinden sadece bir telefonla ve her zaman çok uygun fiyat seçenekleriyle yararlanabilirsiniz. İş ve mekan ayırt etmeden siz değerli müşterilerimizin tesisatla ilgili tüm problemlerine uzun vadeli çözümler sunuyor, armatür montajından su tesisatı döşeme işlerinize kadar ihtiyaçlarınızın tamamına “kesintisiz” yanıt veriyoruz. Hafta sonu veya tatil günü olması, garantili ve ekonomik tesisatçı hizmetlerimizden faydalanmanız için engel teşkil etmemektedir çünkü firmamız haftanın 7 günü, günün 24 saati hizmet vermektedir. Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak ve fiyat teklifi istemek için olduğu gibi, firmamızı tesisatla ilgili her türlü konuda fikir danışmak için de 7/24 arayabilirsiniz • SU KAÇAĞI NASIL BULUNUR