• Tesisatçı

  Tesisatçı firması olarak tesisat, kalorifer, doğalgaz tesisat , sıhhi tesisat, su tesisatçısı, sıhhi tesisatçılar, su işleri, su arızaları, kollektör sistemleri , kanal tıkanıklık giderme, kaçak su tespiti, musluk arıza tamir ve her türlü sıhhi tesisat işleri yapılır. Tesisatçı Ankara Etimesgut, Eryaman, Sincan başta olmak üzere her semte tesisat ustası olarak hizmet vermekteyiz.

 • 7/24 ulaşmak için

  0 (530) 520 44 30 -  0 (543) 953 93 13

 • Klozet Montajı

  Klozet montajı esnasında dikkat edilecek hususlara geçmeden önce klozetlerin çeşitlerinden bahsetmek gerek. Klozetler biçimlerine göre: ayaklı klozetler ve ayaksız klozetler, Rezervuar konumlarına göre: rezervuarlı klozetler ve rezervuarsız klozetler, sifon borusu çıkışına göre: Alttan çıkışlı klozetler ve üniversal klozetler olarak kendi aralarında gruplara ayrılmaktadır.

  Her grup ayrı ayrı montaj özellikleri taşır. Bu nedenle montaj yapılacak klozet öncelikle seçilmeli ve alt yapı ( pis su- temiz su ) tesisatı da seçilen klozete göre yapılmalıdır.

  AYAKLI KLOZETLER ( REZERVUARLI - REZERVUARSIZ - ALTTAN ÇIKIŞLI ) 

  Ayaklı klozetlerin alt yapısı yapılmadan önce kullanılacak klozetin seçimi yapılmalıdır.Sıhhatli bir altyapı ve montaj için fayabs ve sıvacı ustası iş birliği yapılmalı, duvar ve döşemenin bitmiş durumuna ait kotu işaretlenmelidir.

  AYAKLI REZERVUAZSIZ KLOZETLER

  Ayaklı rezervuazsız klozetlerde; yüksek seviyeli rezervuar, orta seviyeli rezervuar ve otomatik rezervuar ( bas) kullanılır.Yüksek seviyeli rezervuar flatör ( doldurma grubu ) seviyesi bitmiş döşemeden 205 cm yüksekte, orta seviyedeki rezervuar flatör ( doldurma grubu ) seviyesi bitmiş döşemeden 85 cm yüksekte bırakılır. Otomatik rezervuarın takıldığı 3/4.lük spğuk su bağlantı ağzı bitmiş döşemeden 85 cm yüksekte bırakılır.

  Otomatik rezervuarın takıldığı 3/4'lük soğuk su bağlantı ağzı bitmiş döşemeden 105 cm olmalıdır. Rezervuar yıkama boruları 1 1/4 boru ile yapılmalı, borular döşenirken bükülmesi gereken yerlerde boru çapının daralmamasına özen gösterilmelidir. Rezervuar yıkama borularının klozet ile birleşimi adaptörle yapılmalıdır.

  KLOZETLERİN MONTAJINDA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

  Montaj yapılacak klozetin, biçimini,konumunu ve sifon borusunun çıkış durumuna alt montaj ölçülerinin önceden belirlenmesi, pis su-temiz su tesisatının da bu durumlar bilindikten sonra yapılması lazımdır.

  Klozetlerin tespit işlemlerinde, beyaz çimento, çimento, alçı kullanılması yanlış ve sakıncalıdırç

  Klozetlerin ve bidelerin döşemeye tespit işlemlerinde, Türk Standartlarının TS 800 klozet standartlarında gösterildiği gibi ( yere montaj detayları ) aynen uygulanmalıdır.

  Klozetlerin montajında iyi bir görüntü için, klozetin döşemeyle temas eden kısımlarına silikon kullanılması tavsiye olunur.

  Klozetler montajdan sonra inşaatın sebep olacağı darbelerden boya, badana vb. gibi etkenlerden inşaat müddetinde korunmalıdır.

   

  Klozet montajı ile akalı işlemlerin dışında klozet sorunları ve tamiri ile alakalı tüm aradığınız herşeyi burada :https://ankaratesisatci.com/klozet-sorunlari-ve-tamiri/ bulabilirsiniz. Ankara tesisat firması her türlü bilgi ve desteği verecektir.