• Tesisatçı

  Tesisatçı firması olarak tesisat, kalorifer, doğalgaz tesisat , sıhhi tesisat, su tesisatçısı, sıhhi tesisatçılar, su işleri, su arızaları, kollektör sistemleri , kanal tıkanıklık giderme, kaçak su tespiti, musluk arıza tamir ve her türlü sıhhi tesisat işleri yapılır. Tesisatçı Ankara Etimesgut, Eryaman, Sincan başta olmak üzere her semte tesisat ustası olarak hizmet vermekteyiz.

 • 7/24 ulaşmak için

  0 (530) 520 44 30 -  0 (543) 953 93 13

 • KLOZET TAMİRİ

  Klozet tamiri, klozetin normal işlevini yerine getiren ekipmanların zamanla deforme olması ile bir takım arızaların meydana gelmesine sebebiyet veren parçaların arızalarının giderilmesidir. Ankara şebeke suyunu dikkate alarak, suların kumlu olduğu unutulmamalı ve mutlaka taharet muslukları diğer adıyla ara muslukları kesinlikle filtreli olmalıdır. İç takımların uzun ömürlü olması da buna bağlıdır. Taharet çubuğuna ve klozet deposuna su iletilmesini sağlayan fleks hortumlar çelik olmalı ve mevcut konumundan fazla uzun olmamlıdır.

  Klozet arızalarının bir kısmı aşağıdaki gibidir;

  - Etimesgut klozet sifon arızası

  - Eryaman klozet kapağı arızası ( Genelde klozet kapaklarının montaj aparatları plastik olduğundan taşıyamayacağı kiloda ki kişilerin oturmasıyla plastik aksamlar çabuk kırılmaktadır. Bu gibi durumlarda metal aparatlar kullanmak en sağlıklı yöntemdir.)

  - Elvankent klozet şamandıra arızası ( Şamandralardaki en büyük sıkıntı filtreli ara musluk kullanılmamasından kaynaklanmaktadır. Filtreli ara musluk tavsiye edilir.)

  - Bağlıca yavaş kapanan klozet kapağı arızası ( Amartisörlü kapakların arızalanmasında en büyük etken ise kendi kendine kapanmasını beklemektense zorla kapatmaya çalışılarak mekanizmanın ozrlanmasından kaynaklanmaktadır.)

  - Batıkent klozet rezervuar arızası( Tıpki şamandralardaki sorunlar gibi rezervuarlarda filtresiz ara musluk kullanımından kaynaklanmaktadır.) 

  - Çayyolu klozet ara musluk arızası( Ara musluklar contalı ve mix diye tabir ettiğimiz aç kapa şeklindeki musluklardır. Ekonomik olan ve maddesi zamak olan musluklar hem çabuk arızalanır hemde zamak (tutya) insan sağlığına zararlıdır.) 

  - Sincan klozet flex hortum arızası( Klozet flekslerinin alüminyum alaşımlı olanları tercih edilmemeli ve normal mesafesinden fazla uzun olan fleksler kullanılmamalıdır. Uzun olan flkesler birbirne temas ettiğinden dolayı temas bölgeleri zamanla aşınarak delinmektedir. Genelde çelik flexler tercih edilmelidir.) 

  -Yenimahalle klozet eksantrik arızası ( Klozet monta esnasında klozetin birkaç santim ileri veya geri kaydırılmasına yarayan bu malzeme, montaj esnasında dikkatli montaj edilmez ise zamanla su kaçırması işten bile değildir. Cisim itibari ile plastik olan malzeme her türlü sıvı ile korozyona uğrayıp deforme olabilmektedir.

  - Ümitköy klozet depo arızası ( Depolar plastik ve seramik olarak 2 çeşittir. Genelde ilk montaj esnasında kontrol edilip montajı gerçekleştirilir. Taşıma esnasında veyahut fabrika hatasından kaynaklanan kılcal çatlaklar zamanla su kaçırmaya başlamaktadır.)

  - Balgat klozet taharet çubuğu arızası ( Taharet çubukları genelde plastik olduğundan fleks bağlantıları yapılırken hassas bir şekilde ve anahtar kullanmadan yapılmalıdır. Ani zorlamalarda diş kapabilir veya kırılabilir.)

  - Çukurambar asma klozet arızaları ( Asma klozetlerde sorunlar genelde duvara gömülü olan iç takımlarda veuahut basma butonlarından kaynaklanabilir. Normal klozetlere oranla tamiri biraz daha meşekkatlidir. =

  - Yüzüncüyıl asma klozet buton arızası (

  - Emek duvara tam dayalı klozet sorunları

  - Yaşamkent arkadan çıkışlı klozet arızası

  Yenikent engelli klozet arızaları

  - Törekent çocuk klozet arızası

   

  Klozet ile ilgili bütün acil sorunlar ve destek için bize ulaşabilirsiniz!